خرید فایل(تحقيق مهمترين نقاط آسيب پذير ويندوز)

تحقيق كامپيوتر,دانلود تحقيق,كار تحقيقي كامپيوتر,كامپيوتر و آي تي,ويندوز,نقاط آسيب پذير ويندوز,آسيب پذيري ويندوز,آسيب پذيري,ويندوزتحقيق مهمترين نقاط آسيب پذير ويندوز|34010000|hfr39015790|
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان تحقيق مهمترين نقاط آسيب پذير ويندوز آماده دریافت می باشد.

سيستم عامل، يکی از عناصر چهار گانه در يک سيستم کامپيوتری است که دارای نقشی بسيار مهم و حياتی در نحوه مديريت منابع سخت افزاری و نرم افزاری است . پرداختن به مقوله امنيت سيستم های عامل ، همواره از بحث های مهم در رابطه با ايمن سازی اطلاعات در يک سيستم کامپيوتری بوده که امروزه با گسترش اينترنت ، اهميت آن مضاعف شده است . بررسی و آناليز امنيت در سيستم های عامل می بايست با ظرافت و در چارچوبی کاملا علمی و با در نظر گرفتن تمامی واقعيت های موجود ، انجام تا از يک طرف تصميم گيرندگان مسائل استراتژيک در يک سازمان قادر به انتخاب مستند و منطقی يک سيستم عامل باشند و از طرف ديگر امکان نگهداری و پشتيبانی آن با در نظر گرفتن مجموعه تهديدات موجود و آتی ، بسرعت و بسادگی ميسر گردد .
اکثر کرم ها و ساير حملات موفقيت آميز در اينترنت ، بدليل وجود نقاط آسيب پذير در تعدادی اندک از سرويس های سيستم های عامل متداول است . مهاجمان ، با فرصت طلبی خاص خود از روش های متعددی بمنظور سوء استفاده از نقاط ضعف امنيتی شناخته شده ، استفاده نموده و در اين راستا ابزارهای متنوع ، موثر و گسترده ای را بمنظور نيل به اهداف خود ، بخدمت می گيرند . مهاجمان ، در اين رهگذر متمرکز بر سازمان ها و موسساتی می گردند که هنوز مسائل موجود امنيتی ( حفره ها و نقاط آسيب پذير ) خود را برطرف نکرده و بدون هيچگونه تبعيضی آنان را بعنوان هدف ، انتخاب می نمايند . مهاجمان بسادگی و بصورت مخرب ، کرم هائی نظير : بلستر ، اسلامر و Code Red را در شبکه منتشر می نمايند. آگاهی از مهمترين نقاط آسيب پذير در سيستم های عامل ، امری ضروری است . با شناسائی و آناليز اينگونه نقاط آسيب پذير توسط کارشناسان امنيت اطلاعات ، سازمان ها و موسسات قادر به استفاده از مستندات علمی تدوين شده بمنظور برخورد منطقی با مشکلات موجود و ايجاد يک لايه حفاظتی مناسب می باشند.
در مجموعه مقالاتی که ارائه خواهد شد ، به بررسی مهمترين نقاط آسيب پذير ويندور خواهيم پرداخت . در اين راستا ، پس از معرفی هر يک از نقاط آسيب پذير ، علت وجود ضعف امنيتی ، سيستم های عامل در معرض تهديد ، روش های تشخيص آسيب پذيری سيستم و نحوه مقابله و يا پيشگيری در مقابل هر يک از نقاط آسيب پذير ، بررسی می گردد .همزمان با ارائه مجموعه مقالات مرتبط با ويندوز ( پنج مقاله ) ، به بررسی مهمترين نقاط آسيب پذير در يونيکس و لينوکس ، طی مقالات جداگانه ای خواهيم پرداخت .
همانگونه که اشاره گرديد ، اغلب تهديدات و حملات ، متاثر از وجود نقاط آسيب پذير در سيستم های عامل بوده که زمينه تهاجم را برای مهاجمان فراهم می آورد . شناسائی و آناليز نقاط آسيب پذير در هر يک از سيستم های عامل ، ماحصل تلاش و پردازش دهها کارشناس امنيتی ورزيده در سطح جهان است و می بايست مديران سيستم و شبکه در يک سازمان بسرعت با آنان آشنا و اقدامات لازم را انجام دهند.
نقاط آسيب پذير موجود در هر سيستم عامل که در ادامه به آنان اشاره می گردد ، سندی پويا و شامل دستورالعمل های لازم بمنظور برخورد مناسب با هر يک از نقاط آسيب پذير و لينک هائی به ساير اطلاعات مفيد و تکميلی مرتبط با ضعف امنيتی است .
مهمترين نقاط آسيب پذير ويندوز :
ويندوز ، يکی از سيستم های عامل رايج در جهان بوده که امروزه در سطح بسيار وسيعی استفاده می گردد . تا کنون حملات متعددی توسط مهاجمين متوجه سيستم هائی بوده است که از ويندوز ( نسخه های متفاوت ) بعنوان سيستم عامل استفاده می نمايند . با توجه به حملات متنوع و گسترده انجام شده ، می توان مهمترين نقاط آسيب پذير ويندوز را به ده گروه عمده تقسيم نمود :
• Internet Information Services (IIS)
• Microsoft SQL Server (MSSQL )
• Windows Authentication
• Internet Explorer (IE )
• Windows Remote Access Services
• Microsoft Data Access Components (MDAC)
• Windows Scripting Host (WSH)
• Microsoft Outlook Outlook Express
• Windows Peer to Peer File Sharing (P2P)
• Simple Network Management Protocol (SNMP)
در بخش اول اين مقاله ، به بررسی IIS وMSSQL (موارد يک و دو) ، خواهيم پرداخت .
اولين نقطه آسيب پذير : ( Internet Information Services (IIS
نصب برنامه IIS با تنظيمات و پيکربندی پيش فرض ، آسيب پذيری خود را در موارد متعددی به اثبات رسانده و می تواند زمينه تهديدات زير را فراهم نمايد :
• غير فعال نمودن سرويس ( DoS )
• نمايش و بمخاطره انداختن فايل ها و داده های حساس
• اجراء دستورات خودسرانه ( اختياری )
• بمخاطره انداختن کامل سرويس دهنده


مطالب دیگر:
📝دیسک کمر علت علائم و پیشگیری از آن📝ستون فقرات و بیماری های آن📝سیستم ایمنی بدن راههای تقویت و چگونگی تضعیف آن📝قهوه گانودرما با خواص و عوارض جانبی آن آشنا شوید📝هر آنچه درباره یوگا باید بدانیم📝پاورپوینت بخش اول کتاب درآمدی به اقتصاد شهری تالیف سعید عابدین درکوش با موضوع کلیات شهر📝پاورپوینت ساخت شهری📝پاورپوینت شهر و شهرنشینی📝پاورپوینت هنر و معماری در عصر حجر (سنگی)📝هر آنچه در مورد سکته قلبی باید بدانیم📝دانلود کارت ویزیت گالری قالی و قالیچه📝طرح توجیهی بسته بندی چای تی بگ📝طرح توجیهی تولید طناب نایلونی📝طرح توجیهی تولید چرم📝طرح توجیهی پرورش قارچ خوراکی با ظرفیت 100 تن در سال📝طرح توجیهی پرورش قارچ خوراکی با ظرفیت 50 تن در سال📝طرح توجیهی پرورش گاو شیری با ظرفیت 20 راس📝طرح توجیهی پودر سنگ و ریگ موزائیک📝پاورپوینت فصل اول الی چهارم کتاب برنامه ریزی کاربری اراضی شهری تالیف دکتر کرامت الله زیاری📝پاورپوینت آسیب های ورزشی📝تجارت الکترونیکی و تاثیر آن بر توسعه صادرات📝پاورپوینت استراتژی قیمت گذاری📝موانع توسعه صنعت گردشگری ایران📝دانلود پاورپوینت مهارت حل مساله و تصمیم گیری📝دانلود پاورپوینت اضطراب در کودکان